Príjemné rodinné bývanie vo vyhľadávanej lokalite na predmestí Piešťan.

,
Pridať medzi obľúbené

Príjemné rodinné bývanie vo vyhľadávanej lokalite na predmestí Piešťan.

Phone:
E-mail:

Napíšte nám

Dopyt po nehnuteľnostiach

Tvoje výsledky vyhľadávania

Ponúkame na predaj rodinný dom so záhradkou v obci Banka, ktorá bezprostredne susedí s mestom Piešťany a prakticky ju delí len Kolonádový most cez rieku Váh. Nehnuteľnosť sa nachádza na pozemku o celkovej rozlohe 588 m2, zastavaná plocha je 298 m2 a úžitková plocha 238 m2.

Jedná sa o radový dom v tichej uličke, ktorý je spojený so susedným domom s rovnakým architektonickým stvárnením a priestorovým riešením. Zaujímavo je riešená členitá dispozícia a interiér domu.

Predná časť domu je čiastočne podpivničená a má vstavbu podkrovia do stanovej strechy s prednou valbou, s balkónom a schodiskom v bočnej časti. Zadná časť domu okrem plochej terasy s asfaltovými pásmi má strechu nad prízemnou časťou domu sploštenú sedlovú s krytinou z pozinkovaného plechu. Podkrovné podlažie predstavuje vstavbu do povalovej časti z r. 2000.

Dom bol kvalitne a odborne postavený v r. 1963. V r. 1984 bola zrealizovaná vstavba a nadstavba do povalového priestoru ako aj obytné podkrovie. V rokoch 2000 – 2007 bol dom modernizovaný vrátane rozšírenia podkrovia.  Strecha v prednej časti domu je stanového krovu  s predným veľkým vikierom izby a bočným schodiskom konštrukcie väznicovej s čiastočne nehraneným rezivom, s novými latami a betónovou škridlou a s novým oplechovaním z farbeného plechu. Rekonštrukcia strechy s novou krytinou sa realizovala v r. 2000.

Technické riešenie:

 • Základy – betónové
 • Zvislé nosné konštrukcie – PP z monolitického betónu, 1. NP a podkrovie murované z tehál plná metrická, typu porotherm, hr. 45 cm, deliace konštrukcie – plná tehla
 • Vodorovné nosné konštrukcie – stropy – PP a 1. NP s rovným podhľadom – betónové monolitické, v kúpeľni sadrokartónový podhľad, v izbách polystyrénový podhľad. Podkrovie – stropy sú drevené trámové so sadrokartónovými podhľadmi a zateplením, parotesná zábrana, tepelná izolácia Nobasil, minerálna vlna.
 • Konštrukcie naviac – zateplená severná fasáda
 • Strecha – krovy – zložité s nerovnakou výškou hrebeňov s valbami, strešná krytina pálená a betónová škridlová, dvodrážková. Klampiarske konštrukcie – pozinkovaný plech. Zadná časť domu je plochá vrátane terasy.
 • Schodisko – železobetónové s cementovým poterom, obklady fasád – umelý kameň
 • Úpravy vonkajších povrchov – fasádne omietky
 • Úpravy vnútorných povrchov – PP a 1.NP vápenné hladké omietky, Podkrovie – vápenné štukové, stierkové (2002)
 • Dvere – vstupné sú plastové, interiérové sú plné alebo zasklené dyhované obložkové, okná plastové s izolačným 2 a 3-sklom a hliníkovými žalúziami (2002)
 • Podlahy – obytné miestnosti majú parkety a nové laminátové plávajúce podlahy, kuchyňa, chodba, kúpeľňa keramická dlažba, schodisko PVC, balkón nová dlažba.

Dispozičné riešenie:

 1. Podzemné podlažie:
 • schodisko, chodba, kotolňa, dielňa, sklad dreva a ďalšie 3 sklady.
 1. Nadzemné podlažie:
 • vstupná chodba so schodiskom, stredová chodba s rolldorom, kúpeľňa s plastovou vaňou, murovaným sprchovým kútom a WC, obývačka, detská izba, spálňa, kuchyňa s jedálňou, pracovňa a záhradný sklad.

Podkrovie:

 • schodisko, obývačka, podkrovná detská izba, spálňa s balkónom s novou keramickou dlažbou a s kovaným zábradlím.

Siete: plyn, elektrina, obecná voda a kanalizácia, studňa.

Vykurovanie a ohrev TÚV – plynový kotol Protherm turbo, radiátory liatinové. Vnútorné rozvody vody a kanalizácie plastové. Vnútorné rozvody elektroinštalácie sú medené, z r. 2002.

Na pozemku sa nachádza vŕtaná studňa s úžitkovou vodou (hĺbka 5m, el. čerpadlo, r. 1965), vodovodná prípojka na obecnú vodu, vodomerná betónová monolitická šachta. Plynová prípojka je pred domom. Dom je pripojený na obecnú kanalizáciu.

Plochy – okolo domu sú betónové okapové chodníky a do záhrady vedie dlhý betónový chodník.  Na dvore je zámková dlažba z r. 2009, plochy z liateho asfaltu z r. 1989 a zatrávnené plochy.

Oplotenie od ulice je murované s kovanou výplňou. Oplotenie bočné a zadné je pletivové.

Súčasťou pozemku je záhrada s ovocnými stromami a záhonmi na pestovanie zeleniny. V zadnej časti pozemku je menšia murovaná hospodárska stavba a oplotený výbeh pre chovanie sliepok. Za garážou je voliéra so zateplenou búdou pre psíka.

Parkovanie je možné na asfaltových plochách pozemku nehnuteľnosti (2 autá) a v murovanej garáži (1 auto), s výmerou 18 m2, postavená v r. 1975.

Lokalita:

Obec Banka má cca 2000 obyvateľov. Nachádzajú sa tu obchody potravín a zmiešaného tovaru, hostince, zdravotné stredisko s lekárňou, obecný úrad, športové ihrisko a v blízkosti lyžiarske stredisko s vlekom Ahoj. Občianska vybavenosť obce Banka sa výborne dopĺňa s dostupnosťou služieb v Piešťanoch, čo je porovnateľné s presunom z okrajových častí v rámci mesta. Úrady, banky, pošty, základné a stredné školy, škôlky, lekári, lekárne, reštaurácie, kaviarne, nákupné strediská, kultúra kina a divadla, či termálne kúpele s ich liečivými i relaxačnými procedúrami a mnoho iných služieb, to všetko je v bezprostrednom dosahu v meste. Okolie Sĺňavy a Červenej veže poskytuje celoročne priestor na turistiku, inline korčuľovanie, vodné lyžovanie, cyklotúry, prechádzky a relax.

Názor makléra:

Dom je zaujímavo architektonicky a dispozične riešený. Je priestranný, kvalitne vynovený a je pripravený poskytnúť moderné, účelné a bezpečné bývanie pre väčšiu rodinku s deťmi, viacgeneračné bývanie, prípadne bývanie spojené s podnikaním z domu. Výhodou je pekne upravený pozemok, kde je možnosť záhradkárčenia, chovania hydiny a zároveň stále dostatok miesta aj pre vytvorenie relaxačnej zóny so záhradným grilom, altánkom, či bazénom. Tichá a príjemná lokalita bočnej uličky je tiež jednou z nezanedbateľných výhod. Aj napriek faktu, že je Banka samostatnou obcou, má v skutočnosti charakter mestskej časti Piešťan. Má kľúčovú polohu vzhľadom na Kúpeľný ostrov, ktorý je vzdialený len cca 500 m pešou chôdzou.

Ďiaľničné napojenie na D1 – do 5 minút autom, vzdialenosť do Trnavy 36 km, do Nitry 46 km, do Trenčína 44 km a do Bratislavy 89 km.

Tento domček je pripravený Vám poskytnúť príjemné a bezpečné bývanie na veľmi dobrej adrese vo vyhľadávanej lokalite, v bezprostrednej blízkosti kúpeľného mesta Piešťany. Nenechajte si ujsť príležitosť zoznámiť sa bližšie s touto nehnuteľnosťou a príďte sa osobne presvedčiť. Čo ak by náhodou naozaj mohla spĺňať Vaše predstavy?

Teším sa na rozhovory, stretnutia a obhliadky.

Mesto:
Rozloha:
Krajina: Slovenská Republika
Property Id: 19905
Izby: 6
Počet izieb: 2
Počet kúpelní: 1

Porovnať